Aktualności

Oddaj zużyty olej roślinny firmie- to jest najlepsze rozwiązanie dla środowiska

RAF-MAX profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem w ochronie środowiska gwarantuje odbiór i skup zużytego oleju w każdym miejscu w Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Zużyty olej jest to odpad i trzeba przekazać specjalistycznej firmie (tzw. odbiorcy zużytego oleju)  , która posiada wszystkie decyzje i pozwolenia.

Utylizacja oleju spożywczego, zużyty olej roślinny, olej posmażalniczy, odbiór zużytego oleju , skup zużytego oleju i frytury to najczęściej wpisywane frazy przez restauracje i bary.

Podpisujemy umowę na odbiór zużytego oleju i dokonujemy takich odbiorów zużytego oleju na terenie całego kraju.

Olej po smażeniu frytek lub innych potraw np. kotletów schabowych, krokietów, mięs , ryb, pączków, faworków, czy też chipsów musi zostać poddany utylizacji.

Każdy olej po smażeniu powinien być dokładnie usuwany z patelni czy też innego naczynia .To naczynie po wylaniu takiego zużytego oleju musi zostać dokładnie umyte.

Olej po smażeniu –skład kwasów tłuszczowych w oleju podgrzewanym w temperaturze 180 stopni Celsjusza i wyższej ulega istotnym zmianom polegającym na polimeryzacji. Powstające w wysokich temperaturach i po wielokrotnym ogrzewaniu polimery nienasyconych kwasów tłuszczowych są rakotwórcze dla człowieka.

Restauratorze pamiętaj by często wymieniać zużyty olej!!!

  Za zużyty olej z gastronomii płacimy!!!