BDO - ODBIÓR ZUŻYTEGO OLEJU O KODZIE 200125

Drodzy Klienci idąc naprzeciw zmianom w gospodarce o odpadach od połowy ubiegłego roku odbieramy od Państwa zużyty olej roślinny o kodzie 200125 na podstawie  OŚWIADCZENIA W FORMIE PAPIEROWEJ, pamiętajcie że jest to jak najbardziej prawidłowe . To dla WAS pracujemy z bazą doświadczonych specjalistów z ochrony środowiska i dla Was cały czas dostosowujemy naszą działalność pod zmieniające się przepisy.

Kod 200125- oleje i tłuszcze jadalne możemy od Państwa odbierać , jest to kod który należy w Katalogu Odpadów do grupy odpadów komunalnych , więc Państwo zgodnie z obowiązującym prawem jako wytwórcy tego odpadu są zwolnieni z obowiązku prowadzenia ewidencji. To na Nas spoczywa ten obowiązek.

Załączamy linki do komunikatów jakie ukazały się na stronie BDO I zachęcamy do lektury:

Uzupełnienie komunikatu z 30 grudnia 2020 r. dotyczącego sposobu klasyfikacji odpadów w postaci zużytych olejów jadalnych, które powstają na nieruchomościach niezamieszkałych (np. w punktach gastronomicznych) – przejmowanie przez wyspecjalizowane podmioty

Jak należy klasyfikować odpady w postaci zużytych olejów jadalnych, które powstają na nieruchomościach niezamieszkałych (np. w punktach gastronomicznych) ?

Wytwórco zużytego oleju ( frytury, oleju posmażalniczego, UCO) pamiętaj, że to Twoim obowiązkiem jest pilnowanie żeby oddawać zużyty olej i inne odpady firmie, która posiada  stosowne decyzje i pozwolenia (firma zbierająca musi być wpisana do rejestru BDO). Oto Nasz numer BDO 000013797.

Firma RAF- MAX jako podmiot zbierający jest zobowiązana prowadzić elektroniczną ewidencję odpadów.

Restauratorze w celu uzyskania większej ilości informacji wejdź na stronę https://bdo.mos.gov.pl/

polski